Povrchová úprava kovů

Provádíme povrchovou úpravu kovů, zinkování (hromadné i závěsné), zinek/nikl, eloxovaní a přímou pasivaci. Vše v naší soukromé galvanické lince.

Pokovené zboží

1000 tun

Kontrola

kvality

Vystavujeme inspekční

Certifikáty

Výroba

3–7 dní

Naše firma

Galvanovna

Jsme soukromá firma s více než třiadvacetiletou tradicí, působící v Písku, která provádí povrchovou úpravu kovů. Galvanizací kovů se zabýváme od roku 1995 a postupně jsme rozšířili také vybavení naší firmy o nové moderní technologie. Stejně tak, jak rostla poptávka našich zákazníků po úpravě povrchu kovů, rozrostla se také naše firma. Využíváme přístroje s technologií COVENTYA – disponujeme několika automatickými bubnovými a závěsnými linkami.

Naší výrobnou projde až 1000 tun pokoveného zboží. Svým zákazníkům garantujeme kontrolu kvality a vlastníme Osvědčení o systému zajišťování kvality v organizaci v souladu s platnými normami a zákony.

Ochrana proti korozi

Vlastníme automatickou bubnovou linku pro hromadné pokovení dílů na slitinové povrchy (Zn/Ni) a omílání, což slouží jako účinná antikorozní ochrana pro kov.

Průmyslové využití

Typy námi nabízených povrchových úprav je možné využít v průmyslovém čištění. Jsou oblíbené například ve stavebnictví, automobilovém průmyslu a elektroprůmyslu. Galvanizovaná ocel je vhodná také pro výrobce kovových dílů.

Galvanizovaná ocel

Jedná se o tzv. „pokovení“. Galvanizace ocele je elektrolytický děj, který se využívá zejména pro elektrovodné materiály (ocel). Většinou ocelové díly slouží jako katoda, na niž se elektrochemicky vyloučí zinkový rozpuštěním anody.

Po vypracování cenové nabídky jsme schopni ihned přijmout díly do naší galvanovny. Výroba (pokovení) trvá od tří do sedmi pracovních dní (dle zakázky). Na vyhotovené díly nabízíme také vystavení inspekčního certifikátu v případě potřeby. Disponujeme firemními vozy, které Vám doručí zakázku na Vámi uvedené místo.

Služby

Povrchové úpravy kovů

Automatické linky Galvanovna Pisek

Slitinový povlak

zinek / nikl

Na naší ručně vedené bubnové lince, s kapacitou 9 600 tun/rok., provádíme hromadné / bubnové zinkování, pomocí patentované nejmodernější technologie COVENTYA. Jedná se o závěsné a hromadné zinkování a taktéž o přímou pasivaci v automatických linkách. Pomocí tří nezávislých bubnových linek pro slitinové povlaky vytváříme na kovových dílech povlak s obsahem 85–88 % zinku a 12–15 % niklu, kdy se oba kovy vynáší zároveň v jedné galvanické lázni. Po pokovení provádíme pasivaci dílů ve speciální lázni, s nabídkou černé a transparentní pasivace. Posledním krokem je mazání kluzkými laky a utěsnění lakem, pro snížení koeficientu tření.

Neutralizační stanice Galvanovna Písek

Hromadné bubnové

zinkování

Bubnová, neboli hromadná technologie se využívá zejména pro pozinkování menších dílů a spojovacího materiálu. Kovový materiál je ukládán do galvanických bubnů a převezen do galvanické linky. Alkalické hromadné zinkování je dostupné s pasivací ve dvou variantách – modrá a silnovrstvá pasivace. Naše bubnová linka disponuje kapacitou 1 000 tun/rok. Zinkované výrobky lze ošetřit mazáním kluzkými laky.

povrchové úpravy kovů Galvanovna Písek

Galvanické hromadné

Závěsné zinkování

Nabízíme modrou silnovrstvou pasivaci, inhibici dutých dílů a utěsnění lakem.

Kyselé zinkování – maximální rozměr je 1 200 × 700 × 250 mm

Alkalické zinkování
– maximální rozměr je 2 700 × 1 200 × 300 mm

Postupy

Typy povrchových úprav

V oblasti galvanických povrchových úprav nabízíme hned 4 druhy technologických postupů prováděných prací (zinkování, slitinový povlak zinek/nikl, eloxování hliníku, pasivace zamaku). Povrchové vrstvy dílů lze provést také v různých barevných variacích. Dle Vaší poptávky vytvoříme cenovou nabídku (závisí na zvolené povrchové vrstvě a množství dílů). Poté přijmeme díly do výrobny, kde budou během 3–7 dní zpracovány.

Na přání zákazníka zajišťujeme také korozní testy v akreditované laboratoři.

Eloxování hliníku provádíme přírodně černě a žlutě.

Kluzké laky se využívají zejména pro kovové díly (dále také pro plasty a elastomery), jako součinitel tření. Mazání kluzkými laky snižuje tření povrchu daného dílu, chrání ho proti opotřebení a navíc – kluzké laky neztékají / tedy nekontaminují okolí. Dále provádíme zapékání utěsňovacím lakem, sloužící pro zvýšení korozní odolnosti. Používáme zejména laky značky Gleitmo a Finigard.

Hromadné i závěsné pasivace s možností utěsnění.

 • Závěsné kyselé zinkování (rozměr vany: 1 200 × 700 × 250 mm)
 • Závěsné alkalické zinkování (rozměr 2 700 × 1 200 × 300 mm)
 • Vysoká korozní odolnost 
 • Pouze hromadné pokovení 
 • Hromadné alkalické zinkovaní 
 • Zinkování výrobků z oceli
 • Tenkovrstvá pasivace Cr3+
 • Použití jako finální povlak
 • Podklad pro lakování (práškové i mokré)
 • Možnost hromadného pokovení menších dílců

Kvalita

Kontrola kvality

Abychom dokázali realizovat zakázky v plné kvalitě, neustále na sobě pracujeme. Zdokonalujeme naše postupy, spolu s příchodem moderní technologie a našim zákazníkům nabízíme kvalitní řízení, spolu s kontrolou kvality.

 • QMS ISO 9001:2015
 • QMS ISO 9001:2015
 • ISO 14001:2015
 • ISO 14001:2015
X-Ray Galvanovna Písek

Disponujeme dvěma přístroji X-Ray na měření síly vrstvy a složení pokovovací lázně. Nabízíme možnost vystavení inspekčních certifikátů na veškeré díly, při vzorování dokumentaci PPAP. 

Provádíme měření tloušťky pokovení metodou röntgenové fluorescence, přístrojem Röntgenanalytik Messtechnik X-Ray ECO Compaq. Naše firma vlastní Osvědčení o systému zajišťování kvality v organizaci.

X- Ray Galvanovka Písek

Ekologie

Dbáme na životní prostředí

Společnost Galvanovna disponuje novým moderním technologickým zařízením, které splňuje veškeré požadavky na ochranu životního prostředí a hygieny práce.

1995

Roku 1995 jsme si pořídili novou Neutralizační stanici odpadních vod. Od téhož roku tedy Galvanovna začala řídit reaktor na čištění vody pomocí počítače.

2011

Dne 28. 2. 2011 byla do provozu uvedena nově zrekonstruovaná Neutralizační stanice odpadních vod.

2017

Počátek měsíce září 2017 byla uvedena do provozu nově vybudovaná přístavba čističky odpadních vod.

Firmy

Spolupracujeme

O nás

Naše historie

Jsme soukromá galvanovna Václav Chmela – Galvanovna s.r.o, se sídlem v Písku. Zabýváme se povrchovou úpravou kovů. Provádíme galvanické zinkování, niklování, stříbření, chromátování zinku, moření mosazi, žlabové vibrační omílání i omílání lisovaných dílců. Nabízíme také možnost dopravy výrobků našimi podnikovými vozy. Galvanovna s.r.o., firma GALVA – Václav Chmela, vznikla dne 1. 1. 1995, privatizací galvanovny Elektropřístroje Písek.

Náš tým

Pomůžeme vám

Jednatel, majitel firmy

Václav Chmela

QM

Mgr. Zuzana Zemková

Quality manažer

vedoucí výroby

Roman Příborský

Vedoucí výroby závěsného zinkování a eloxování – pobočka Mirotice

vedoucí výroby

Radek Semecký

Vedoucí bubnové linky zinkování – pobočka Písek

vedoucí výroby

Petr Šulc

Vedoucí výroby zinek /nikl– pobočka Písek

Kontakt

Kontaktujte nás

Václav Chmela – Galvanovna s.r.o.
Sedláčkova 472/6, 397 01 Písek
IČO: 280 68 637
DIČ: CZ28068637
VOR vedeného Krajským soudem v Českých Budějovicích oddíl C,
vložka 15392

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.